Eco Module модульні будинки

Переваги та недоліки каркасних будинків

Перед будівництвом каркасного будинку важливо враховувати переваги та недоліки каркасних будинків з деревини. Якщо ви вирішили будувати житло самотужки або наймати різних працівників для різних етапів будівництва, то перед будівництвом варто вивчити всі аспекти та ризики, які пов’язані з цим типом будівництва та основним матеріалом — деревиною. Якщо ж ви будете звертатися до професійного забудовника каркасних будинків EcoModule, то ви будете захищені від ризиків, пов’язаних з цим типом будівництва, а також браку, неякісних з’єднань деталей каркасу, продувань, перевикористанням матеріалів, великою кількістю відходів і т.д.

Переваги дерев’яних каркасних будинків:
  1. Екологічність. Деревина є природним матеріалом, який не забруднює довкілля, а проживати в такому будинку максимально комфортне. 
  2. Енергоефективність. Дерев’яні каркасні будинки можуть бути дуже енергоефективними, оскільки деревина має добру теплоізоляційну властивість.
  3. Швидкість будівництва. Дерев’яні каркасні будинки будуються досить швидко, оскільки каркас може бути зібраний за кілька днів. Це зменшує час очікування на завершення будівництва.
  4. Вартість будівництва. Деревина легко обробляється без великих енерговитрат. Високий рівень безвідходності виробництва досягається при створенні якісної проєктної документації та використанні спеціалізованих програм для розрахунку деревини, кріплень та навантажень. Все це зменшує витрати на будівництво.
  5. Легкість конструкції. Каркасні будинки з дерева вважаються легкими некапітальними спорудами і можуть бути збудовані без великих вимог до ділянки. В порівнянні з цегляними та залізобетонними вони реально легкі.
Традиційні недоліки дерев’яних каркасних будинків:
  1. Шумоізоляція. Дерев’яні каркасні будинки можуть бути менш шумоізольованими, ніж будинки з інших матеріалів, таких як цегла чи бетон.
  2. Відносна крихкість. Деревина може бути менш міцною, ніж деякі інші будівельні матеріали, такі як сталь чи бетон, тому потребує більш дбайливого ставлення.
  3. Потенційна небезпека пожежі. Деревина може бути вогнетривкою, але при несприятливих умовах вона може загорітися та швидко поширювати вогонь.
  4. Підвищена вразливість деревини до шкідників і грибків.
  5. Догляд за будинком і своєчасний ремонт.

Наведені вище недоліки, які пов’язані з основним матеріалом — деревиною, можуть бути усунуті за допомогою використання сучасних матеріалів і новітніх технологій обробки. Вибір якісного забудовника, який збудує будинок згідно будівельних норм з якісних матеріалів і передбачить можливі пошкодження в майбутньому, зможе в рази збільшити термін експлуатації будинку.

Розберемося як за рахунок сучасних матеріалів і технологій будівництва компанія EcoModule вирішує ці традиційні недоліки:

Шумоізоляція досягається використанням достатньої кількості утеплювача в усіх стінах будинку, а не тільки зовнішніх. Мінеральна чи базальтова вата добре справляється з цим.

Міцність деревини, як матеріала, загалом менша, ніж міцність цегли чи залізобетону, тому існує обмеження не кількість поверхів каркасних будинків. Проте за рахунок правильно збудованого дерев’яного каркасу та надійності кріплень, малоповерхові будинки з деревини можуть вистояти землетруси та пориви вітру, коли більш важкі споруди руйнуються.

Вся деревина повинна оброблятися вогне- та біозахистом згідно всіх вимог.

Деревина оброблена вогнезахистом не горить, а при контакті з відкритим вогнем повільно тліє після значної температури. Для попередження пожежі всі електричні дроти в будинку повинні мати обмотку певного класу захисту, що не займається. Всі кабелі повинні буди ізольованими в гофру для механічного захисту. Таким чином займання кабелю практично неможливе. Мінеральна чи базальтова вата не горить. При дотриманні всіх умов, потенційна небезпека пожежі стає майже однакова для цегляного будинку і каркаснику з деревини.

Біозахист деревини відбувається просочуванням антисептичними рідинами, а знизу до будинку кріпиться сітка від гризунів.

Зовні каркас обшивається вітроізоляційною мембраною. Потім прокладаються утеплювач і пароізоляція, яка використовується для захисту конструкції стіни від внутрішнього вологого повітря.

Попередня стаття
Історія та поширення каркасних будинків
Наступна стаття
Конструкція каркасних будинків

Копанія ЕкоМодуль не тільки будує якісні будинки, а ще активно веде сторінки в соц. мережах. Переходьте та підписуйтеся на наші соцмережі в шапці сайту.

Проєкти EcoModule

Пропонуємо вам переглянути деякі проєкти модульних будинків

Меню